میزان بازدید از سایت، یکی از معیارهای مهم یک سایت موفق است. اما این سوال برای اکثر وبسمتران مطرح است که : چگونه بازدید کننده ثابت داشته باشیم ؟ چطور می توانیم تعداد بازدیدهای روزانه خود را حفظ کنیم و یا هر روز به تعداد آنها اضافه کنیم؟
در ادامه به ۱۱ روش برای افزایش بازدید و حفظ بازدیدکننده سایت اشاره می کنیم:
میزان بازدید از سایت، یکی از معیارهای مهم یک سایت موفق است. اما این سوال برای اکثر وبسمتران مطرح است که:
چگونه بازدید کننده ثابت داشته باشیم ؟
۱- تبادل اطلاعات
اگر شما کاربر را دربحث و گفتگویی وارد کنید و از او سوال بپرسید و یا کاربر سوالاتی را مطرح کند برای پیگیری سوالات خود دوباره باز خواهد گشت.
۲- تبلیغات
برای رونق در وضعیت وبسایتتان کمی هزینه ضروریست تا به نتیجه دلخواه برسید. برای شروع یک دوره سه ماهه تبلیغ کنید و بعد شش ماه دوباره دوره سه ماه خود را اغاز کنید.
۳- پست مهمان
این مقوله در این زمینه به شما کمک شایانی خواهد کرد کافیست به جا و به موقع باشد.
۴- اشتراک گذاری
هر انچه را که میدانید به اشتراک بگذارید عکس ها،مطالب،ایده ها و نظرات خود را در همه شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. چرا که این روزها اکثر مردم وقت زیادی را در این شبکه ها میگذرانند.
۵- استفاده از ویدئو
در دنیای امروز کمتر کسی حوصله خواندن مطالب طوالنی را دارد. پس آسان ترین راه برای ارائه انچه که می خواهید تا همه ببینند، ساخت ویدئو است. اگر ویدئو ها جذاب و با کیفیت استاندارد باشند کاربران شما باز خواهند گشت.
۶- کتاب الکترونیکی
یکی دیگر از راه ها ساخت کتاب های الکترونیکی است که این روزها طرفدار بسیاری پیدا کرده و میتواند دراین زمینه به شما کمک کند.
۷- بهینه سازی سایت
سئو را دست کم نگیرید چرا که میتواند برای شما کاربرانی ثابت ایجاد کند هر چند زمان بر ولی دائمی.
۸- نظردادن در سایتها
نوشتن نظرات بیشتر در سایت ها و وبالگ های دیگر از جمله فروم ها و شبکه های اجتماعی مرتبط با کار شما.
این کار عالوه بر اینکه برای شما بک لینک بیشتر به ارمغان خواهد داشت باعث توجه بیشتر مدیران سایت و وبلاگ نویسان خواهد شد.
۹- استفاده از خبرنامه ایمیلی
اگر فکر می کنید که می توانید وبسایت خود را همچنان پا برجا نگه دارید ، خبرنامه راه اندازی کنید. برای کاربران خود ، مطالب جدیدتان را ارسال کنید تا کاربران به وبسایت شما سر بزنند و در وبگردی های روزانه ، شما را فراموش نکنند.
۱۱- به مشتریان هدف ایمیل بفرستید
ایمیل های فالو آپ بزنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا کاربران با شما در ارتباط بمانند و هر روز پیام های از پیش تعیین شده از شما دریافت میکند.
۱۱- پادکست
ساخت پادکست کار مفیدی به نظر میرسد اما این موضوع را در نظر بگیرید که هر پادکستی مناسب نیست پس تا می توانید در این کار دقت عمل به خرج دهیم. با روش های اعالم شده، می توانید بازدیدکننده سایت خود را باال ببرید. امیدوارم به جواب پرسش چگونه بازدید کننده ثابت داشته باشیم رسیده باشید.
حفظ بازدید کننده و افزایش بازدید باعث می شود:
• رنک الکسای خوبی بدست آورید.
• از نظر گوگل محبوب شوید.
• میزان بازدید از سایت و صفحات خود را بالا ببرید (rate bonus)
• میزان CTR خود را در گوگل بهبود ببخشید.