در عصر حاضر، طراحی استراتژی بازاریابی اینترنتی از اهمیت باالیی برخوردار است. شما با طراحی استراتژی بازاریابی اینترنتی می توانید مشتریان بیشتری بدست آورید و در نتیجه فروش بهتری داشته باشید. ما در این مقاله سعی می کنیم مراحل طراحی استراتژی بازاریابی اینترنتی را به شما توضیح دهیم.
بازاریابی اینترنتی شامل چه بخش هایی است؟
اول از همه باید بدانیم در چه بخش هایی می توانیم بازاریابی اینترنتی انجام دهیم. شناخت ما از روشهای بازاریابی در اینترنت بسیار مهم است. همچنین تجربه ی استفاده از هر کدام و میزان بازخورد از هر روش در کسب و کارهای مختلف می تواند ما را در تعیین استراتژی تبلیغات اینترنتی یاری دهد.
بازاریابی اینترنتی می تواند در بخش های زیر باشد:
• طراحی وبسایت حرفه ای با قابلیت تبدیل بازدیدکننده به مشتری (دارای نرخ بالای تبدیل)
• شبکه های اجتماعی
• بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو و خدمات سئو)
• ایمیل مارکتینگ
• ویدئو مارکتینگ
• تبلیغات در گوگل
• کمپین تبلیغاتی برای تبلیغات بنری در سایتهای پر بازدید
• تولید محتوا
طراحی سایت کاربرپسند هدف اول یک کسب و کار موفق شما باید یک سایت خوب و قابل اعتماد (از نگاه مشتری) داشته باشید. سایت شما باید سریع به مشتری اطالعاتی که می خواهد بدهد و وی را به سمت استفاده از خدمات یا محصوالت سوق دهد. شما می توانید با مراجعه به بخش طراحی سایت ما سفارش طراحی سایت خود را بدهید.
تاثیر تبلیغات در شبکه های اینترنتی در افزایش فروش کسب و کارها
شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین بخش هایی است که شما می توانید کسب وکار خود را به خوبی در آنها معرفی کنید. شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راهکارها برای ایجاد تعامل دوطرفه و نزدیک با مخاطبان است.
شما می توانید برای مدیریت شبکه های اجتماعی با شایگان تماس بگیرید. سئو امروزه دارای الگوریتم های پیچیده ای است که در عین سادگی دارای اهمیت باالیی هستند. اینکه شما با کلمه کلیدی که کاربران سرچ می کنند در صدر نتایج گوگل باشید یعنی سایت خود را خوب سئو کرده اید. اگر قصد انجام سئو سایتتان را دارید می توانید برای استعالم قیمت و کسب اطالعات بیشتر به صفحه خدمات بهینه سازی سایت مراجعه فرمایید.
چطور از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟
ایمیل مارکتینگ به دور روش انجام می شود. نگهداری و حفظ رابطه با مشتریان قدیمی بمنظور معرفی محصوالت و خدمات جدید و بدست آوردن مشتریان جدید. در روش اول باید از بازاریابی درونگرا استفاده کنید. در روش دوم نیز باید لیستی از ایمیل کاربران هدفتان پیدا کنید و با ایمیل مارکتینگ به جذب آنها بپردازید.
ویدئو مارکتینگ و تاثیر آن در بازاریابی اینترنتی
ویدئو مارکتینگ این روزها بازار داغی دارد. ویدئو ها حتی در سئو سایت هم تاثیر بسزایی دارند. شما ابتدا باید یک تیزر مناسب برای معرفی خدمات و یا محصوالت و یا شرکت خود داشته باشید و پس از آن از روشهای موجود در ویدئو مارکتینگ استفاده کنید. در زیر می توانید مقاالت مربوط به ویدئو مارکتینگ را جهت کسب اطالعات بیشتر دنبال کنید:
تاثیر ویدئو در بازاریابی اینترنتی
بازاریابی ویدئویی
ساخت کمپین ویدئویی
شناختن یک تیزر تبلیغاتی خوب
اگر قصد ساخت تیزر تبلیغاتی برای کسب و کار خود را دارید می توانید از خدمات ساخت تیزر تبلیغاتی و ساخت موشن گرافیک شایگان برای معرفی خدمات یا محصوالت خود استفاده کنید.
چگونه در گوگل تبلیغ کنیم؟
اینکه شما بدانید چطور باید در گوگل تبلیغ کنید کار ساده ای نیست. ابتدا پیشنهاد می کنم مقاله چطور در گوگل تبلیغ کنیم را مطالعه فرمایید. شما می توانید با کمی مطالعه در خصوص نحوه تبلیغ در گوگل بهترین راهکارهای تبلیغاتی را برای انتخاب درست کلمه کلیدی جهت تبلیغ در گوگل، پیدا کنید. اگر قصد تبلیغات در گوگل را دارید می توانید با شایگان تماس بگیرید.
کمپین تبلیغاتی
منظور از ایجاد کمپین تبلیغاتی ایجاد بنرهای معرفی خدمات و محصوالت و درج تبلیغات در سایت های پربازدید با بنرها است. شما از این طریق می توانید بازدیدکنندگان زیادی را از سایتهای پربازدید جذب کرده و به سایت خود روانه کنید.
تولید محتوا یا بازاریابی محتوا
تولید محتوا یکی از مهمترین روشهای بازاریابی اینترنتی است. شما باید محتوایی یونیک و حرفه ای را با توجه به موضوع سایتتان تولید کنید و در یک سیکل زمانی مشخص در سایت قرار دهید. پیشنهاد می کنم در این خصوص مقاالت تولید محتوا را مطالعه فرمایید:
اصول تولید محتوا
ده نکنه کلیدی در خصوص تولید محتوا
چگونه با تولید محتوا بازاریابی کنیم؟
اگر قصد دارید با این روش سایت خود را باال بیاورید ولی زمانش را ندارید می توانید از خدمات تولید محتوا شایگان استفاده کنید.
حال با شناخت بر روی روشهای تبلیغات در بازاریابی اینترنتی به سراغ مراحل طراحی استراتژی بازاریابی اینترنتی می رویم.
• تعیین هویت سازمانی
• بررسی رقیبان
• تقلید از استراتژی های موفق
• طراحی استراتژی بازاریابی اینترنتی چند وجهی
• گزارش گیری و آمار
اهمیت تعیین هویت سازمانی در بازاریابی اینترنتی
نام تجاری خود را انتخاب کنید. انتخاب نام تجاری یونیک و کاربرپسند می تواند شما را از همه رقیبان متمایز کند. رنگ سازمانی و لوگو برای سایت خود بسازید. لوگو و رنگ سازمانی معرف شما و نشانه شما برای جلب اعتماد در ذهنیت مخاطبان است. اگر قصد ساخت و طراحی لوگو را دارید می توانید از خدمات دپارتمان گرافیک شایگان استفاده کنید. بررسی رقیبان را دست کم نگیرید.
اینکه بدانید رقیبان شما چکار کردند و چکار می کنند می توانند شما را در برداشت یک الگوی درست برای رسیدن به هدف یاری رساند. البته در مورد کسب و کارهای یونیک این روند کاربرد ندارد. اما با توجه به اینکه ما متاسفانه کمتر شاهد ایجاد کسب و کارهای خاص هستیم ، بررسی رقیبان در اولویت کار ایجاد استراتژی بازارایابی قرار دارد. در کنار بررسی رقیبان می توانید با مطالعه بازار و بدست آوردن نیاز مخاطبان بهترین خدمات و محصوالت را به آنها داده و با تبلیغات درست در این خصوص مشتریان بالقوه ای را بدست آورید. همچنین با تقلید از استراتژی های موفق در زمینه های مختلف می توانید الگو برداری های خوبی در خصوص طراحی استراتژی
بازاریابی اینترنتی بردارید.
استراتژی بازاریابی اینترنتی چند وجهی
منظور از چند وجهی این است که فقط یک مسیر را برای تبلیغات استفاده نکنید. در زمان های مختلف با توجه به موضوع کسب و کارتان و اهداف آنها، استراتژی های تبلیغاتی را تغییر دهید یا میزان تبلیغات در بخش های مختلف را در فواصلی که میدانید کم و زیاد کنید. اینکه فقط روی یک نوع تبلیغات زوم کنید ضعیف تر شدن را برای شما رد بر خواهد داشت.
shayegan.net