سئو کاله خاکستری (SEO Hat Gray) چیست؟
در این مقاله سعی می کنیم در خصوص سئو کاله خاکستری و تکنیک های آن صحبت کنیم.مفهوم سئو برای همگان واضح است. البته اگه هنوز با سئو آشنا نیستید می توانید مقاله مفاهیم اولیه سئو را مطالعه فرمایید.
سئو کاله خاکستری چیست؟
سئو کاله خاکستری به ترکیبی از کارهایی که در استراتژی سئو کاله سفید و سئو کاله سیاه می شود اتالق می گردد. در استراتژی سئو کاله خاکستری بیشتر با استفاده از راهکارهای سئو کاله سفید کار سئو انجام می شود ولی برای سرعت بخشیدن به روند رو به جلو سایت، از روشهای سئو کاله سیاه به شکل محدود اما زمانبندی شده و با دقت انجام می شود. در انتها هم اگر قرار باشد کار سئو به اتمام برسد و دیگر روی سایت تا مدتی کاری انجام نشود، مجموعه کارهایی که در قالب سئو کاله سیاه انجام می شد را به مرور زمان از سایت حذف می کنند نه اینکه یک دفعه اقدام به انجام ندادن آنها کنند.
چرا باید از سئو کاله خاکستری استفاده کنیم
اکثر سئوکاران این روزها این استراتژی را برای انجام سئو سایتها استفاده می کنند. البته که سئو کاله سفید بسیار مطلوب است اما معموال در کلمات پر رقابت با این استراتژی شاید بیش از یک سال طول بکشد تا شما بتوانید به جمع چند لینک اول بیایید. ولی با ترکیبی از استراتژی سئو کاله سفید و سیاه که ملقب به سئو کاله خاکستری است می توان مدت زمان انجام سئو را تا چند ماه کاهش داد و این نوید را به کارفرمایان داد که این سئو خطرات سئو کاله مشکی را ندارد، به شرطی که با مدیریت درست انجام شود.
تکنیک های سئو کاله خاکستری
در اینجا به برخی از متداول ترین تکنیک های سئو کاله خاکستری اشاره می کنیم.
۱. استفاده از دامنه های منقضی شده
در دنیای وب هر روز وب سایت های زیادی ایجاد می شود، اما به همان صورت نیز وب سایتهای زیادی دیگر قعالیت نمی کنند. شما می توانید توسط ابزارهای expire domain که هم در سایت ir.nic و هم سایتهای مشابه خارجی هست لیست آخرین دامنه های اکسپایر شده امروز را ببنید. بعد با یک بررسی ساده دامنه هایی که با موضوع کاری شما یکی هستند را بخرید و سایتی کوچک روی آنها تولید کنید و با نوشتن چند مقاله مرتبط به وب سایت خود لینک دهید. البته می توانید در این بین حتی دامنه اصلی وبسایتتان را هم انتخاب کنید.
۲. حساب های شبکه های اجتماعی
با ساخت شبکه های اجتماعی و انتشار لینک صفحات سایتتان در آنها می توانید بهترین لینک سازی خارجی را انجام دهید. قبل از انجام این کار در خصوص هر شبکه اجتماعی که می خواهید در آن پروفایل و یا صفحه تجاری بسازید تحقیق کنید. از طریق مقاله لیست شبکه های اجتماعی خارجی می توانید با بهترین شبکه های اجتماعی انگلیسی زبان آشنا شوید.
۳. بازطراحی سایت
طراحی مجدد سایت باعث می شود کدهای سایت شما از نو نوشته شود و از نظر گوگل اینکار یعنی بروزرسانی و بروزرسانی برای شما جایگاه بهتر به ارمغان خواهد آورد. البته با توجه به تغییرات الگوهای طراحی و الگوریتم رنک برین، اگر این تغییرات با استانداردهای UI و UX همراه شود و بازطراحی بر مبنای باالی بودن سرعت سایت نیز همراه گردد، تاثیرش صدچندان خواهد شد.
۴. ایجاد کامنت
در سایت خود امکان درج دیدگاه را اضافه کنید. درج دیدگاه می تواند صفحه شما را بروزرسانی کنید. همچنین برای پاسخ به مخاطبان اگر پاسخ به صفحه ای دیگر ربط دارد لینک آن را در کامنت بگذارید. کامنت گذاری فقط به سایت خودتان بر نمی گردد. می توانید با کامنت گذاری در سایت های پربازدید و استفاده از نام و خدمات خود و حتی با دادن آدرس سایت، جایگاه بهتری برای سایتتان رقم بزنید.
۵. لینک سازی به صورت آگهی
خرید بک لینک از نظر موتورهای جستجو خطاست. ولی اینکار باعث باال رفتن اعتبار شما می شود. مهمترین نکات در بک لینک عبارت است از:
.۱ تدریجی بک لینک دادن (هر روز نهایت ۵ بک لینک از سایتهای مختلف)
.۲ از سایتهای پر بازدید و دارای آتوریتی باال بک لینک گرفتن
.۳ فالو و نوفالو بودن بک لینک
.۴ مرتبط بودن سایتی که از آن بک لینک می گیرید با موضوع سایت شما
.۵ اگر قصد لینک سازی دارید بهترین روش رپورتاژ آگهی است.
۶. بالا بردن کاربران صفحات وبسایت در شبکه های اجتماعی
در گزینه دوم اشاره کردیم که برای وبسایتتان در هر شبکه اجتماعی یک صفحه ایجاد کنید و لینکهایتان را در آنجا انتشار دهید. حال اگر این صفحات مشترکینی داشته باشند که روی لینک های شما کلیک کنند ارزش کار شما صد چندان خواهد شد. برای اینکار باید اصول کار و فعالیت در هر شبکه اجتماعی را یاد گرفته و با استفاده از آن اقدام به جذب مشترک یا همان فالوور بکنید.
۷. به کارگیری کلمات کلیدی و کلمات مرتبط با آن در متن
سعی کنید از کلمات کلیدی و کلمات مرتبط با آنها در متن و عناوین صفحه خود استفاده کنید. این کار باعث می شود گوگل متوجه شود که شما دارید در چه خصوص صحبت می کنید. مثال وقتی شما در خصوص سئو مطلب می نویسید، سعی کنید چند بار از طراحی سایت و بهینه سازی و موتور های جستجو نیز صحبت کنید تا بار مطلب شما بیشتر شود.
۸. قراردادن لینک شما در ایمیل خبرنامه سایت های دیگر
یک روش دیگر برای جذب بازدید، استفاده از خبرنامه سایت های مرتبط یا پربازدید برای جذب بازدید و مشتری است. این یکی از بهترین روشهای تبلیغاتی است. زیرا که هم می تواند مشتری را به سایت شما بیاورد، هم اینکه باعث می شود شما بازدید فوق العاده ای از این تبلیغ بگیرید.
۹. ساخت پروفایل در وبسایت های معروف
ساخت پروفایل در سایتهایی مثل آمازون یا ترلو می تواند با دادن لینک برای شما همراه باشد. با اینکار شما یک پروفایل ساخته اید و می توانید در آن راجع به خود و فعالیتتان صحبت کنید و در بخش تماس آدرس وبسایت خود را وارد نمایید. یکی از بهترین سایتهایی که شما می توانید در آن به اینکار بپردازید انجمن ها و سایت های پرسش و پاسخ می باشند. این سایتها هم به زبان فارسی و هم به زبان های دیگر وجود دارند و شما با کمی کار در آنها می توانید از طریق بخش امضاء و آدرس سایت در پروفایتان، و حتی درج موضوع اقدام به لینک سازی و معرفی سایت خود کنید.
۱۱. خرید ورودی گوگل
یکی دیگر از تکنیک های سئو کاله خاکستری خرید ورودی گوگل در برخی از زمان های سال است. فرض کنید عید نوروز می شود! یا اینکه به یک جای سال میرسیم که تعطیالتی پشت سر هم داریم. اگر سایت شما روزانه ۵۱۱ بازدید داشته باشد در چنین مواقعی از سال دارای افت شدید ورودی می شود و این روی رنک و جایگاه سایت شما تاثیر می گذارد. چرا؟ یک سایت موفق و رو به جلو وبسایتی است که ورودی های آن یا نسبت به قبل مساوی یا بالاتر باشد، اگر افت داشته باشید یعنی کاربران از سایت شما خوششان نمی آید و گوگل فکر می کند عالقه آنها نسبت به سایت شما کم می شود. در این مواقع بهتر است بازدیدی به اندازه افت احتمالی خریداری کنید تا در آن زمان پس رفت نکنید. برای اینکار می توانید از تبلیغ در گوگل و یا خرید ورودی گوگل استفاده کنید. این که شما از جه روشی استفاده می کنید بسته به میزان استفاده از استراتژی های کاله سیاه و سفید متفاوت خواهد بود. در این بین مطالعه مقاله چگونه در گوگل تبلیغ کنیم نیز خالی از لطف نیست.
۱۱- لینک سازی داخلی با طراحی مناسب و عناوین مناسبتر!
وقتی دارید لینک سازی داخلی می کنید حتما لینک هایی بسازید که کاربران روی آنها کلیک کنند. این کار را با ساخت دکمه انجام دهید یا در متن بنویسید حتما مقاله فالن را مطالعه فرمایید یا برای درک بهتر این موضوع مقاله فالن را مطالعه کنید. لینک سازی داخلی موقعی جواب می دهد که کاربران مراجعه کننده به سایت نیز روی آنها کلیک کنند.
shayegan.net